ניידות

גמלת ניידות: חופש התנועה שלך!

מידי שנה משולמות על ידי המוסד לביטוח לאומי  כ – 200,000 גמלאות ניידות. סכום גמלת הניידות עומד על ממוצע של 2,500 ש"ח. גמלת הניידות עשויה להגיע למעל 4,000 ש"ח בחודש ובהתאם לאחוז המוגבלות בניידות, סוג הרכב, המרחק מבית המוגבל בניידות למקום עבודתו, שימוש בכיסא גלגלים לצמיתות והתקנת אביזרים מיוחדים ברכב וכיו"ב.

מהי גמלת ניידות? גמלת ניידות היא קצבה חודשית המשולמת על ידי המוסד לביטוח הלאומי למי שמוגבל בניידות כתוצאה מליקוי ברגליים. מטרת גמלת הניידות וההטבות הניתנות מכוחה היא לאפשר למוגבל בניידות לפתח עצמאות ולהשתלב בחיי החברה והקהילה.

מי קובע את הזכאות לגמלת הניידות? גמלת ניידות נקבעת לפי רשימת הליקויים מוגדת בחוק ובתאם לדרגת (אחוז) המוגבלות של האדם המוגבל בניידות וזאת לאחר שנבדק על ידי ועדת רפואית של משרד הבריאות.

מי זכאי לגמלת ניידות? ברשימת הליקויים ישנו פירוט של סוגי הליקויים ואחוז המוגבלות בניידות, כגון: שיתוקים, קטיעות, קשיונות, מפרקים מדומים, הגבלת כושר המפרקים או החלפתם, קיצור גפה, אי ספיקה בעורקי הגפיים, מומים מולדים, קומה נמוכה. כל ליקוי ובהתאם לרשימה המפורטת מקבל אחוזי ניידות. ככל שאחוזי הניידות גבוהים יותר, כך גמלת הניידות וההטבות מכוחה גבוה יותר.

חשוב לדעת:  ניתן להגיש תביעה לגמלת ניידות למשרד הבריאות באופן עצמאי ובכפוף לחוק. עם זאת, תשומת ליבכם כי התהליך אינו פשוט, ועל מנת שיגדל הסיכוי שתתקבל תביעתכם לניידות אתם נדרשים להגיש תיעוד רפואי רלוונטי המוכיח מוגבלות בניידות, לעמוד בהמון כללים/הנחיות לרבות חוזרים מטעם המוסד לביטוח לאומי,  ובנסיבות מסוימות להיעזר במומחים רפואיים  ולכן מומלץ לקבל יעוץ משפטי של עורך דין העוסק בתחום הביטוח הלאומי ובתביעת גמלת ניידות שיכול להנחות אתכם בכל שלבי ההליך – החל מאיסוף החומר הרפואי הרלוונטי, הפניה לרופאים רלוונטיים (לרבות לצורך עריכת חוות דעת מתאימה) הגשת התביעה בצורה מסודרת יחד עם מלוא התיעוד הרפואי הנדרש בהתאם לנסיבות, וכלה בייצוג מקצועי של עוה"ד בפני הועדות הרפואיות, ועדת ערר במידת הצורך.

כיצד עו"ד זיו קורן וצוות משרדו יכולים לעזור?

עו"ד זיו קורן וצוות המשרד שלו בעלי ניסיון רב בליווי וייצוג בתביעות לגמלת ניידות. יחד נדאג להגן על זכויותיכם וללוות אתכם לאורך כל התהליך, החל מהגשת התביעה ועד לקבלת הקצבה!

אם אתם רוצים לדעת יותר, השאירו את פרטיכם באתר ואנו ניצור אתכם קשר בהקדם.

 

ליעוץ ללא התחייבות השאירו את פרטיכם ואנו ניצור אתכם קשר בהקדם.

מאמרים בנושא זה

No data was found

תפריט נגישות