נכות מעבודה

נכות מעבודה – ייצוג משפטי מקצועי משנה חיים

מידי שנה מוגשות למוסד לביטוח הלאומי עשרות אלפי תביעות נכות מעבודה. תביעות רבות נדחות עקב מגוון סיבות, כגון: אי עמידה בתנאים שנקבעו בחוק ופסיקה להכרה באירוע כתאונת עבודה, ליקויים רפואיים שאינם עומדים בקריטריונים לקביעת אחוזי נכות, טעויות טכניות במילוי טופס התביעה, ובמיוחד היעדר ייצוג משפטי של עו"ד העוסק במימוש זכויות רפואיות במוסד לביטוח לאומי וליווי מקצועי במסגרת ההליך חשוב זה.

עו"ד זיו קורן העוסק בנזקי גוף, ביטוח ומימוש זכויות רפואיות מול המוסד לביטוח לאומי, פוגש  מידי יום (לקוחות רבים) עובדים שנפגעו במסגרת עבודתם וכתוצאה מכך נותרו עם נכות (זמנית\צמיתה) ושנפגעה יכולת העבודה שלהם. אנשים אלו זכאים לתמיכה, פיצויים או הטבות שונות לרבות קצבה חודשית. כל אלו עשויים להגיע לגובה של עשרות או מאות אלפי שקלים, סכומים משמעותיים שהאדם שנפצע זקוק להם לו ולמשפחתו.

מהי פגיעה בעבודה? פגיעה בעבודה היא תאונת עבודה או מחלת מקצוע (לרבות מיקרו טראומה) כהגדרתן בחוק הביטוח הלאומי ובפסיקת בתי הדין לעבודה. הזכאים להיחשב כנפגעי עבודה הינם אלו שנפגעו בדרכם לעבודה ובחזרה ממנה \ נפגעו במסגרת שעות העבודה (בהתאם לקריטריונים שבדין) ועקב עבודתם.

מי זכאי לקצבת נכות מעבודה? עובד שהודיע על פגיעה בעבודה ושתביעתו (בל 211) לקבלת דמי הפגיעה אושרה על ידי המוסד לביטוח לאומי ונותרה לו נכות עקב פגיעתו בעבודה (בל 200), עשוי להיות זכאי לקצבת נכות מעבודה – בדרך של מענק חד פעמי (43 קצבאות) ובדרך של קצבה חודשית לכל החיים. קצבה זו נקבעת במסגרת הועדות הרפואיות במוסד לביטוח לאומי.

מהם סכומי קצבת נכות מעבודה? גובה הקצבה נקבע בהתאם לשכר המבוטח של העובד במוסד לביטוח לאומי. ככל שהעובד מרוויח שכר גבוה יותר (שכר מדווח: בתלוש לשכירים\שומת מס, מקדמות לעצמאים) סכום המענק או הקצבה החודשית (זמנית\צמיתה) גבוה יותר. שכרו המבוטח של העובד מוכפל באחוזי הנכות שנקבעים במסגרת הועדות הרפואיות במוסד לביטוח לאומי. כמו כן, ישנם כלים מכוח תקנה 15 ו – 18 להגדיל את אחוזי הנכות\גובה הקצבה.

האם חשוב ליווי של עו"ד במסגרת תביעת נכות מעבודה?  התשובה היא חיוביות!! חשוב מאוד. עורך דין העוסק בתחום הביטוח הלאומי ובעל ידע וניסיון, קרוב לוודאי ימקסם את ההליך מתחילתו ועד סופו וייצוג מקצועי שכזה מגדיל בעשרות אחוזים את סיכוי תביעת ההכרה, קביעת בסיס הקצבה, גובה הקצבה והמשך מימוש הזכות הנגזרת מההליך כולו (הן בדרך של תביעת חבות עתידית והן במסגרת תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה).

חשוב לדעת: אנשים רבים ניגשים באופן עצמאי למוסד לביטוח לאומי במסגרת תביעת נכות מעבודה. בתביעת נכות מעבודה- היעדר ייצוג מקצועי של עורך דין העוסק בדיני נזיקין וביטוח – אינו אחראי בעליל (עשוי להזיק ממש) ועשוי להוביל לדחיית ההכרה לרבות הפסד זכויות ותגמולים כספיים רבים.

ההכרה באירוע התאונתי והגרסה הראשונה הינה המרכז של תביעתכם במוסד לביטוח לאומי ובפני ערכאות שונות. קביעת גובה בסיס התגמול, הכרה באירוע, הכרה באיברים שנפגעו, גובה ומשך הנכות הזמנית, גובה הנכות הקבועה(צמיתה)כל אלו הם חלק בלתי נפרד מייצוג מקצועי ונכון בהליך זה. ייצוג אשר ימקסם את הזכות ויגדיל את הפיצוי מעל לכל ספק.

מה גם שעורך דין העוסק בתחום הביטוח הלאומי ובנכות מעבודה ילווה אתכם בכל שלבי ההליך – החל מאיסוף הראיות והחומר הרפואי הרלוונטי, הפניה לרופאים רלוונטיים (לרבות לצורך עריכת חוות דעת מתאימה) הגשת התביעה בצורה מסודרת יחד עם מלוא התיעוד הרפואי הנדרש בהתאם לנסיבות וכלה בייצוג מקצועי של עוה"ד בפני הועדות הרפואיות, ועדת ערר, ובמידת הצורך בפני בית הדין.

כיצד עו"ד זיו קורן וצוות משרדו יכולים לעזור?

עו"ד זיו קורן וצוות המשרד שלו בעלי ניסיון רב בליווי וייצוג בתביעות נכות מעבודה. יחד נדאג להגן על זכויותיכם וללוות אתכם לאורך כל התהליך, החל מהגשת התביעה ועד לקבלת הקצבה!

אם אתם רוצים לדעת יותר, השאירו את פרטיכם באתר ואנו ניצור אתכם קשר בהקדם.

אל תחמיצו את ההזדמנות לקבל את הזכויות שלכם!

לפרטים נוספים השאירו פרטיכם ונשוב אליכם בהקדם

מאמרים בנושא זה

No data was found

תפריט נגישות