תביעת סיעוד

תביעת סיעוד: ביטחון והגנה כלכלית

מידי שנה משולמות על ידי חברות הביטוח מאות תביעות מכוח פוליסות סיעוד פרטיות. סכום הכיסוי והתשלום החודשי תלוי במבחני ADL ומבחני תלות נוספים ועשוי להגיע לעשרות אלפי שקלים (בהתאם לכיסוי).

מהו ביטוח סעודי? ביטוח סיעודי הוא ביטוח שנועד לספק תמיכה כלכלית למבוטחים במקרה שיהפכו לסיעודיים.

מיהו אדם המוגדר סיעודי? המבוטח יוכר כסיעודי במקרה שהוכח כי הוא אינו מסוגל לבצע בכוחות עצמו חלק (לפחות 50%) מפעולות בסיס יומיומיות וכן עקב תשישות נפש (פגיעה קוגניטיבית משמעותית)המחייבת השגחה צמודה במרבית שעות היממה.

הפעולות הנבדקות במבחני התלות (ADL)  – קימה ושכיבה, רחצה, הלבשה,  אכילה, היגיינה (שליטת על סוגרים), ניידות וניהול משק בית – מבחנים אלו מבוצעים על ידי אח\ות מטעם חברת הביטוח במסגרת התביעה לקבלת גמלת הסיעוד ובהתאם לכיסוי הביטוחי.

פוליסה סיעודית פרטית מעניקה למבוטחים גמלה חודשית שתסייע במימון הוצאות הטיפול הסיעודי ובהתאם לגובה הכיסוי שנרכש על ידי המבוטח.

חשוב לדעת:  לאחרונה בוצעה רפורמה בתחום הביטוח הסיעודי וכיום לא ניתן לרכוש ביטוח סיעודי מחברות הביטוח. עם זאת למי שרכש בטרם הרפורמה הכיסוי קיים במלואו. מקרה זה ממחיש את הצורך והחשיבות לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין העוסק בתחום נזקי הגוף, הביטוח ובתביעות מכוח פוליסות סיעוד, עורך דין שילווה אתכם בכל שלבי ההליך – החל מאיסוף החומר הרפואי הרלוונטי, הפניה לרופאים רלוונטיים (לרבות לצורך עריכת חוות דעת מתאימה) הגשת התביעה בצורה מסודרת יחד עם מלוא התיעוד הרפואי הנדרש בהתאם לנסיבות, וכלה בייצוג מקצועי של עוה"ד בפני חברת הביטוח, הועדות הרפואיות, ועדת ערר במידת הצורך.

כיצד עו"ד זיו קורן וצוות משרדו יכולים לעזור?

עו"ד זיו קורן וצוות המשרד שלו בעלי ניסיון רב בליווי וייצוג בתביעות סיעוד, יחד נדאג להגן על זכויותיכם וללוות אתכם לאורך כל התהליך, החל מהגשת התביעה ועד לקבלת הקצבה!

 רוצים לדעת יותר, השאירו את פרטיכם באתר ואנו ניצור אתכם קשר בהקדם

ליצירת קשר אנא מלאו פרטיכם ונשוב אליכם בהקדם

מאמרים בנושא זה

No data was found

תפריט נגישות